Kutsal Tükenme / Sacred Exhaustion

b2730290243ffcb63889da08ab7ed4a8

KUTSAL TÜKENME

Yorgunluğunun da bir onuru var! Bunu patalojize etmek için acele etme ya da uzağa itme, çünkü kendi içinde büyük bir zeka hatta şifa barındırıyor olabilir.

Yıldızlardan buraya çok uzun bir yolculuk yaptın dostum. Yorgunluğunun önünde saygıyla eğil, onunla artık kavga etme. “Daha fazla devam edemeyeceğim” demekte utanılacak bir şey yok.

Hatta dinlenme isteğin oldukça cesaret gerektiren bir şey. Daha önünde harika bir yolculuk var. Ve bu yolculuk için tüm kaynaklarına ihtiyacın var. Gel, varoluşun ateşiyle otur. Bedenini gevşet, sessizliğin içine bırak kendini.

Yarını düşünmeyi bırak, izin ver yolculuk sana gelsin ve bu akşamın sıcaklığı içine dal. Her büyük macera dinlenebilmiş bir kalp ile (beslenir) mümkün olur. Yorgunluğun asil arkadaşım, ve eğer kulak verirsen içinde iyileştirici bir güç var.

Jeff Foster

SACRED EXHAUSTION

Your tiredness has dignity to it! Do not rush to pathologize it, or push it away, for it may contain great intelligence, even medicine.

You have been on a long journey from the stars, friend. Bow before your tiredness now; do not fight it any longer. There is no shame in admitting that you cannot go on.

Even the courageous need to rest. For a great journey lies ahead. And you will need all of your resources. Come, sit by the fire of Presence. Let the body unwind; drop into the silence here.

Forget about tomorrow, let go of the journey to come, and sink into this evening’s warmth. Every great adventure is fuelled by rest at its heart. Your tiredness is noble, friend, and contains healing power… if you would only listen…

Jeff Foster

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s