What is wrong with this ?

f54011e5c6971af03638cdb449ad50e4

Pozitif düşünmeye çalışmak, bedene estetik cerrahi yapmak gibi birşey. İşe yaramıyor. 

Pozitif düşünme aslında negativite ile obsede olma, negativiteye odaklanma, negativite ile savaşma demek ve düşündüğünüzde.. bu çok negatif birşey aslında.

Pozitif düşünce en basit haliyle, mükemmel olmayanı, hataları, eşsizlikleri maskeliyor ve deneyimin ‘karanlık’ yüzünü örtüyor ama hiç başa çıkmadan, hiç görmeden, kavramadan, iyileştirmeden ve sevmeden yapıyor bunu.

Geçici şekilde iyi hissedebiliriz ama gerçek dışsal bir kaynağı yok mutluluğun.

Peki hem pozitif ve negatif yönleri sizin olduğunuz sonsuzluğun içinde gelip geçebilse? Gökyüzündeki bulutlar ve okyanustaki dalgalar gibi olabilse? Ya, dünyadaki tüm estetikler, ‘mükemmel beden’ler, ‘mükemmel zihin’ler, sizin zaten var olduğunuz gerçek, parıldayan ve mükemmel değilmiş gibi sanılan doğanıza yönlendiremezse?

Pozitif düşünme, negatif düşünme getirir. Bu konuda emin olabilirsiniz. JEFF FOSTER

Positive thinking is the psychological version of plastic surgery for the body. It doesn’t work.  Positive thinking is really thinking that is totally obsessed with negativity, focused on negativity, at war with negativity, which is very negative when you think about it.

Positive thinking simply masks flaws, imperfections, quirks, uniquenesses, covering up the ‘dark’ aspect of experience but never really dealing with it, facing it, embracing it, healing it, loving it. We may feel better temporarily, but there are no true external sources of happiness…

What if both positive and negative aspects are allowed to come and go in the vastness that you are, like clouds in the sky, like waves in the ocean? What if no amount of plastic surgery, no ‘perfect body’ or ‘perfect mind’, could ever lead you to your true nature, which is already shining in the midst of the seeming imperfection?

Positive thinking creates negative thinking. That’s the one thing you can be positive about.  JEFF FOSTER

Ece Türkmut

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s